رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

شنبه - ۰۶ / آذر / ۱۴۰۰


  • ۱۲:۱۲:۵۱ | ۲۸ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : OTAy
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

دسترسی به مقالات پژوهشی و سندهای تحقیقاتی برای خیلی از دانشجویان می‌تواند مهم باشد؛ «ابسکوهاست» یکی از این پایگاه‌ها است.

به گزارش دانشگاه چه خبر، دسترسی به مقالات پژوهشی و سندهای تحقیقاتی برای خیلی از دانشجویان می‌تواند مهم باشد؛ «ابسکوهاست» یکی از این پایگاه‌ها است. این پایگاه اطلاعاتی با بیش از 70 سال سابقه در ارائه خدمات به کتابخانه‌های مختلف سراسر دنیا یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی دانلود مقاله و کتاب به شمار می‌رود.

از دیگر منابع این پایگاه حدود یک میلیون کتاب الکترونیکی به همراه  85 هزار کتاب صوتی است. برای اتصال به پایگاه ابسکو ابتدا باید مرورگر خود را تنظیم کرده، بعد از تنظیم مرورگر به صفحه اتصال به پایگاه ابسکو در ایلرنیکا رفته، عنوان ژورنال یا دیتابیس مورد نظر خود را جست‌وجو کنید.

درصورتی که ژورنال خاصی را مدنظر دارید، به توضیحات ذکرشده برای آن در دیتابیس (داشتن نسخه PDF، سال شروع انتشار نسخه الکترونیکی و خاتمه و...) توجه کنید. سپس روی دکمه اتصال کلیک کرده و پس از چند ثانیه به پایگاه EBSCOHost منتقل می‌شوید. پس از تکمیل اتصال از فهرست سرویس‌ها گزینه EBSCOHost و بعد از انتخاب سرویس EBSCOHost باید دیتابیس مورد نظر خود را انتخاب کنید. انتخاب دقیق دیتابیس، جست‌وجوی شما را متمرکز کرده و نتایج بهتری به دست می‌دهد.

در کادر جست‌وجو عنوان یا موضوع مورد نظر خود را وارد و دکمه Search را کلیک کنید. بعد از بارگذاری نتایج با کلیک روی عنوان به صفحه جزئیات مقاله رفته یا با کلیک روی گزینه فولتکس به صفحه دانلود مقاله بروید.


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه