رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

شنبه - ۰۶ / آذر / ۱۴۰۰


  • ۱۰:۲۲:۵۹ | ۲۴ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : ODgx
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

شاید شما از نفرات برتر رشته و دانشگاه خود باشید و این قصد را داشته باشید که با کسب سهمیه استعدادهای درخشان مستقیما به تحصیلات تکمیلی بروید و در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازید، اما گاهی یک اشتباه کوچک تمام زحمات‌تان را بر باد می‌دهد.

به گزارش دانشگاه چه خبر، شاید شما از نفرات برتر رشته و دانشگاه خود باشید و این قصد را داشته باشید که با کسب سهمیه استعدادهای درخشان مستقیما به تحصیلات تکمیلی بروید و در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازید، اما گاهی یک اشتباه کوچک تمام زحمات‌تان را بر باد می‌دهد. یکی از این اشتباهات عدم آگاهی این دانشجویان از آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی‌ارشد بوده است.

مطابق این آیین‌نامه، دانشگاه این اختیار را دارد حداکثر 10 درصد از ظرفیت دوره روزانه کارشناسی‌ارشد خود در هر رشته را به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون و با رعایت شرایط زیر اختصاص دهد.دانشجو پس از 6 نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل ۱۱۰ واحد درسی به لحاظ میانگین کل جزء چند درصد برتر دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشد و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شود.

پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر است.دانشگاه این اختیار را دارد متقاضیانی که در طول 6 نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود جزء 10 درصد باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی‌ارشد همان سال پذیرش کند.

چنانچه 10 درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند یا ظرفیت 10 درصد دوره کارشناسی‌ارشد رشته‌ای تکمیل نشد.


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه