رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

شنبه - ۰۶ / آذر / ۱۴۰۰


  • ۱۱:۵۶:۵۷ | ۲۷ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : ODg5
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

مدیر کل دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه وزارت علوم گفت: جهت طرح سرباز مهارت توافقی بین وزارت علوم، ستاد کل نیرو‌های مسلح و قرارگاه مهارت افزایی منعقد شده و پیش بینی‌ها بر این اساس است که در این طرح حدود ۷۰۰ نفر از فارغ التحصیلان حضور یابند.

به گزارش دانشگاه چه خبر، محمد سعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه وزارت علوم در نشست هم اندیشی معاونان پژوهشی دانشگاه‌های کشور که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد گفت: جهت طرح سرباز مهارت توافقی بین وزارت علوم، ستاد کل نیرو‌های مسلح و قرارگاه مهارت افزایی منعقد شده و پیش بینی‌ها بر این اساس است که در این طرح حدود ۷۰۰ نفر از فارغ التحصیلان حضور یابند.


وی در ادامه گفت: در این طرح حدود ۳۰۰ فارغ التحصیل به صورت سرباز آزمایشگاه، ۳۰۰ فارغ التحصیل به صورت سرباز پژوهش و ۱۰۰ فارغ التحصیل به صورت سرباز مربی فعالیت خواهند داشت که این طرح در حال بررسی است و امیدواریم که نهایی شود.

سیف با اشاره به لزوم ایجاد نظام جامع صلاحیت حرفه‌ای در کشور اظهار کرد: در حال حاضر موضوع صلاحیت حرفه‌ای در کشور وجود ندارد و در این زمینه فعالیت‌های بیشتری باید انجام شود.

وی در ادامه گفت: در پژوهشکده مطالعات فناوری موضوع ایجاد نظام صلاحیت حرفه‌ای آغاز شده و امید است که هر چه زودتر در این زمینه به نتایج مطلوبی برسیم.

سیف با تاکید بر لزوم سازماندهی دوره‌های کارآموزی در دانشگاه‌ها تصریح کرد: طی سال‌های اخیر از این فرصت به خوبی استفاده نشده، اما ساماندهی این موضوع از الزامات است.

وی در خصوص افراد تحصیل کرده در مراکز فنی و حرفه‌ای گفت:۳۷ درصد از افرادی که در مراکز فنی و حرفه‌ای تحصیل کرده اند فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که نشان از این است که دانشجویان به موضوع آموزش مهارت توجه می‌کنند./ دانشجو
 

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه