رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

شنبه - ۰۶ / آذر / ۱۴۰۰


  • ۱۵:۲۳:۴۱ | ۲۶ / آبان / ۱۳۹۶
  • کد خبر : MjI
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

به گزارش ... شاید کسانی که ادعای حقوق بشر میکنند و خود را حامیان و مدافعان از حقوق بشر می دانند هیچگاه درس پارادکس یا متناقض نما را در مدارسشان نخوانده اند یا نمی دانند!

 

چرا که اگر می دانستند با داشتن نشان حقوق بشری، هرگز دست به چنین اقدامات  غیر بشر دوستانه ای نمی زدند؛ جمله ای که در آن صدها نفر بر اثر بمباران هسته ای به هیروشیما و ناکازاکی کشته شوند، جنگ خودخواهانه ای که در آن کودکان و نوزادان به علت فلسطینی بودنشان تکه تکه شوند، جز نقض این ادعا، چه پیام دیگری را دربردارد؟!

 

یا شاید این درس را خوانده اند؛ ولی از بشر تعریف درستی ندارند؛ مگر نه اینکه بشر، انسانی است با هر رنگ پوست و عقاید و طرز فکری که حق حیات دارد و نباید به خود اجازه دهد به حریم دیگری تجاوز کند؟! پس این داعش یا صهیونیستی که نان شبشان شده خون مظلومان و اشک یتیم شدگانی که با زور خاکشان را اشغال می کنند و مورد حمایت و پشتیبانی آمریکای مدافع حقوق بشر، که نه بی بشر قرار می گیرند، چی هستند؟

 

اینها حتی به هم وطنای خودشان هم رحم نمی کنند؛ قتل عام واکو که در محاصره پنجاه روزه آن، با یک آتش سوزی هفتاد و شش نفر از جمله بیست کودک و دو خانوم باردار سوختند، آن هم فقط به علت دین و فرقه متفاوتی که با اکثریت داشتند!


یا اصلا چرا راه دور؟ همان هم وطنان و نخبگان عزیزمان که ترور شدند یا مسافران هواپیمای مسافربری که توسط ناوگان دریایی آمریکا کشته شدند، مگر بشر نبودند؟ چه چیزی از بشر بودن را زیر پا گذاشتند که مستحق عدم زندگی و حیات بودند و همان آمریکایی ها حقوقشان را با یک آب هم روش، خوردند و رفتند جایزه صلح نوبل را بخاطر احترام به حقوق بشر و اقدامات بشر دوستانه شان گرفتند؟

 

حتی تحلیل موثق تر و قشنگ تر رهبری که می فرمایند: پرونده آمریکا، پرونده رژیم صهیونیستی، پرونده همین چند قدرت که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارند؛ از لحاظ مسئله حقوق بشر و طرفداری از حقوق ملت ها و حقوق انسان ها، پرونده بسیار سیاهی است!

 

شصت سال نسل کشی در فلسطین نقض حقوق بشر نیست؟

 

پس در نتیجه همان آمریکایی که حقوق بشراش را نقض کرد، به راحتی تعهداتش در برابر برجام و لغو تحریم ها را زیر سئوال می برد و با سندهایی چون ۲۰۳۰ اهداف تخریبی و شوم خود را دنبال خواهد کرد و حتما در پی تلاش در جهت ادامه شرارت و تجاوز به کشورهای اسلامی همچون؛ حمله جدید موشکی اش به سوریه که ۴۲ غیر نظامی را کشت، در سر دارد؛ و اعتماد و اطمینان و سازش با او اشتباه محض است.

 

 

زهرا زارع میرک آباد، دانشجوی کارشناسی رشته روانشناسی دانشگاه شمال آمل  


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه